Jest taki kraj, który niemal wszyscy mylą z Irakiem. Jest nawet o tym dowcip, choć dla Persów wcale nie śmieszny.
Jeździmy tam od niemal 20 lat, dwie z naszych podróżniczych książek są częściowo o Iranie, jego ludziach i ich gościnności. Dlatego właśnie, od niedawna, robimy warsztaty irańskie, na których poznajemy różnice pomiędzy Persami a Arabami, co to jest nowruz i skąd w Polsce wzięły się pisanki. Oprócz tego poznajemy różnice kulturowe jakie dzielą Europę i Islam, ale uczymy się też o rzeczach które nas doskonale łączą, sami robimy portret perskiego wojownika i poznajemy wzory perskich dywanów – tylko po to by je potem od siebie odróżnić i … zrobić sobie takie w domu. Nawet jeśli tylko papierowe, ale o odpowiedniej liczbie radż.
Mamy rekwizyty, doskonałą herbatę i mnóstwo zabawy a wszystko trwa godzinę lekcyjną i jest dostosowane, jak zawsze do wieku dzieci lub młodzieży..
 
Warsztaty prowadzą Robb i Ania Maciągowie , od lat specjalizujący się w prowadzeniu warsztatów edukacyjnych pod szyldem ETNO WARSZTATY.
Zajęcia przygotowują dla odpowiedniej grupy wiekowej. Prowadzą je w przystępny i interaktywny sposób (niektóre wykłady bardziej przypominają dialog z grupą niż wykład akademicki) ale przede wszystkim „z poziomu odbiorcy”, praktycznie, fascynująco!.
 
Zapisy – pod nr tel:  +48 792566569, mailem biuro@camp66.pl lub najlepiej osobiście: Camp66, Widokowa 9, 58-534 Ściegny
Cena -30 zł od od osoby lub 100zł od rodziny. Liczba miejsc jest ograniczona do 20.”