Karkonosze zwane Górami Olbrzymimi to najwyższa część Sudetów. Są zbudowane głównie z granitu, który występuje tutaj w kilku gatunkach. 
To różnorodny masyw.
Zobaczymy tu lągodne wzniesienia ale też szczyty pokryte rumoszem skalnym. Najbardziej rozpoznawalnym jest  Śnieżka (1602 metrów n.p.m.).
Znajdziemy tutaj piękne kotły polodowcowe ze stromymi, skalnymi ścianami, wypełnione górskimi stawami, rozległe panoramy, tajemnicze torfowiska.
Charakterystyczne dla Karkonoszy są grupy skalne .Jest ich ponad 150 – od całkiem sporych jak  Pielgrzymy, po inne mniejsze, ich nazwy powiązane z ich kształtem – Owcze Skały, Ptasie Gniazda, Trzy Świnki, Końskie Łby, Paciorki, Bażynowe Skały.
W wysokich partiach  gór w zimie króluje niesłychanie mroźny, alpejski klimat – przeciętna temperatura w całym roku oscyluje w okolicy zera, natomiast pokrywa śnieżna potrafi leżeć od X do V, śnieg pada również w lecie. 
Ani klimat ani zróżnicowane ukształtowanie nie zmienia faktu, że Karkonosze należą do jednych z najlepszych gór trekkingowych.
Trasy są bardzo malownicze, różnorodne.Wędrówkę urozmaicają schroniska , położone w dogodnych odległościach.Panoramy zapierają dech w piersiach.
To wszystko sprawia, ze Karkonosze, – pozornie przewidywalne – są fascynujące,  łatwo się w nich zakochać 🙂
 
Newsletter
close slider

Newsletter

Dołącz do naszego newslettera podając swój adres e-mail.