Leżący u stóp Śnieżki Camp66 ze Ściegien pod Karpaczem został uznany za najlepszy kemping w Polsce i jeden z najlepszych w całej Europie w 2024 r., wynika z najnowszego rankingu ACSI (Auto Camper Service International). Organizacja wyróżniła najlepsze 22 kempingi w Europie.
Nagrody ACSI, organizacji świadczącej usługi informacji turystycznej dla osób odwiedzających kempingi w Europie i której siedziba znajduje się w Andelst w Holandii, są jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień w europejskim świecie kempingowym. Kryterium wyboru były głosy europejskich kempingowiczów. 

Informacja o tegorocznym rankingu znajduje się w najnowszym, czerwcowym numerze magazynu ACSI „FreeLife”. „Nowoczesny, przyjazny kemping w pobliżu popularnego Karpacza z atrakcyjną restauracją i zadaszonym miejscem do grillowania” – charakteryzuje Camp66 holenderski magazyn.

„Tworząc Camp66 chcieliśmy, aby było to miejsce przyjazne dla wszystkich” – mówi Magdalena Siemaszko-Arcimowicz, właścicielka obiektu. „Tutaj można zapomnieć o codziennym pośpiechu, widok przepięknej panoramy i duże przestrzenie uspokajają nerwy” – dodaje Siemaszko-Arcimowicz. Wskazuje ona jednocześnie, że załoga kempingu to młodzież poszukująca swojej życiowej drogi, a „ich pozytywna energia jest do dyspozycji gości”.

„To rzeczywiście piękny kemping ze wspaniałymi udogodnieniami, interesujący zarówno dla dzieci, jak i starszych wczasowiczów” – ocenia Sander Cox z „FreeLife”, który odwiedził w czerwcu br. Dolny Śląsk w ramach wizyty studyjnej zorganizowanej przez Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie. „Widoki na szczyty górskie i wspaniała restauracja czynią ten obiekt rzeczywiście niezapomnianym” – twierdzi Cox.

„Niezwykle cieszymy się zarówno z bardzo wysokich ocen polskich campingów przez inspektorów ACSI, ale także z rosnącego zainteresowania holenderskich turystów, często odwiedzających Polskę kamperami” – mówi Magdalena Stoch z amsterdamskiego biura Polskiej Organizacji Turystycznej. „Wspaniale, że już w pierwszym polskim regionie odwiedzający Polskę natrafią na kemping, który świadczy usługi na najwyższym światowym poziomie” – dodaje Stoch.

W rankingu ACSI wyróżniono także kemping Dachstein w Austrii uznany jako „najlepszy, mały kemping”. Stella Maris w Chorwacji został uznany jako najlepszy kemping dla dzieci, a Het Lierderholt w Holandii za obiekt najbardziej przyjazny dla psów.

 „Źródło: Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Amsterdamie”