Kolekcja lalek i zabawek z całego świata.

Jest w Karpaczu takie miejsce, gdzie dorośli powracają wspomnieniami w świat dzieciństwa, a dzieci mogą ujrzeć świat dorosłych zaklęty w miniaturze. Muzeum Zabawek powstało w 1995 roku z prywatnej kolekcji Henryka Tomaszewskiego – znanego mima i założyciela Pantomimy Wrocławskiej. Dopełnieniem teatralnych pasji artysty było kolekcjonerstwo. We wszystkich miejscach, w których wstępował, kupował zabawki.

Kolekcja ukazuje przekrój zabawkarstwa obejmujący około 200 lat od XVIII – wiecznych figurek szopkowych poprzez lalki z XIX wieku, aż po zabawki typowe dla XX wieku. Tutaj zobaczyć można lalki z Japonii, Meksyku czy Australii.
W bajkowej scenografii wykonanej przez Pana Kazimierza Wiśniaka, na tle wymalowanych półeczek dzieci mogą zobaczyć lalki, które uczą się w szkole, spacerują i jedzą kolacje. Chłopcy zachwycają się samochodami straży pożarnej czy klockami LEGO,  a dziewczynki wspaniałymi miniaturkami domków dla lalek z pełnym wyposażeniem.

W Muzeum można również obejrzeć wystawy czasowe, które prezentują kolekcje mieszkańców Karpacza i okolic.

W placówce często organizowane są warsztaty dla dzieci i rodzin oraz imprezy tematyczne.

MIEJSKIE MUZEUM ZABAWEK
ul. Kolejowa 3, 58-540 Karpacz
tel. 75 76 18 523
e-mail: muzeumzabawek@poczta.onet.pl
www.muzeumzabawek.pl

Godziny otwarcia: wtorek – piątek: 9:00 – 16:30 sobota – niedziela: 10:00 – 17:30
Ceny biletów: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł (dzieci od 7 roku życia, młodzież ucząca się, studenci, emeryci, renciści)

JAK SIĘ DOSTAĆ.
Muzeum mieści się,w nie wielkiej odległości od Camp66,1,9 km,czas przejazdu samochodem to 4min w wycieczki pieszej to 21 min.
Z ulicy Widokowej gdzie mieści się camp66,należy skręcić w lewo w ulicę Wielkopolską,a dalej prosto do byłego dworca kolejowego,gdzie obecnie mieści się Muzeum Zabawek.

DLA DZIECI-odpowiednie

http://www.muzeumzabawek.pl