Schronisko PTTK „Strzecha Akademicka”
Drugie co do wielkości schronisko w polskich Karkonoszach położone pośrodku Złotówki, szerokiego, bezleśnego grzbietu oddzielającego Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru na wys. 1258 m. Przy schronisku główny w tym rejonie węzeł szlaków letnich i zimowych. Zimna Łąka na Złotówce jest dobrym polem narciarskim. Przy schronisku wyciąg orczykowy i nartostrada „Złotówka”. Obecny hotelowy gmach ukończono w 1907 r. Używana do dziś nazwa „Strzecha Akademicka” powstała w pierwszych latach po II wojnie światowej, kiedy obiekt był własnością studentów wyższych uczelni krakowskich.

JAK SIĘ DOSTAĆ:
Z Camp66,należy kierować się do Karpacza Górnego,jeżeli chcemy korzystać ze szlaku niebieskiego to należy pozostawić samochód na parkingu strzeżonym w okolicach Świątyni Wang,lub wysiąść z autobusu na przystanku „Wang” i kierować się w stronę Świątyni Wang,a następnie niebieskim szlakiem do schroniska „Strzecha Akademicka”
W przypadku,jeżeli Państwo wybiorą szlak żółty,najprościej dojechać do dolnej stacji kolejki linowej i pozostawić tam samochód na parkingu strzeżonym.W pobliżu dolnej stacji kolejki linowej zaczyna się szlak żółty,tym szlakiem dostaniecie się państwo do schroniska najszybciej.

CZAS:Aby dostać się do schroniska i wrócić potrzebujecie państwo 4-5 godzin
DLA DZIECI; odpowiednie
PORA ROKU : latem 4-5 godzin,zimą 5-6 godzin