Zdjęcie z https://www.ebikeshed.com/ za pixabay.com

W CAMP 66 dostępna jest wypożyczalnia rowerów elektrycznych
EMOTIV BIKES – NAJLEPSZE ROWERY ELEKTRYCZNE NA RYNKU !
Wyposażone w system – Ebike SPECIALIZED TURBO LEVO Comp Alloy, który umożliwia pokonanie jeszcze większej ilości tras, jest mocny, stabilny, wspaniały!
Przetestujcie go a przekonacie się, że będziecie mieli ochotę na więcej i więcej 😊
Zapraszamy do recepcji, wypożyczamy najwygodniejsze rowery w Karkonoszach!

 

PROPOZYCJE WYCIECZEK ROWEROWYCH:

TRASA 1
=========

Wyruszamy z Camp66, skręcamy w prawo, jedziemy 500m do głównej drogi, skręcamy w lewo i kierujemy się ul.Wielkopolską i Nad Łomnicą w stronę Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcamy w prawo w ulicę Obrońców Pokoju. Jest to droga asfaltowa w kierunku Osiedla Skalnego i Wilczej Poręby. Za hotelem Relaks skręcamy w prawo w ulicę Wilczą jedziemy nią aż do końca asfaltu. Stąd zielonym szlakiem turystycznym udajemy się w kierunku Budnik i dalej (drogą leśną z szutrem) na przełęcz Okraj. Po zdobyciu przełęczy (1046 m n.p.m.) jest możliwość przekroczenia granicy państwa. Jeżeli chcecie jednak trzymać się dalej trasy, zjedźcie drogą asfaltową do parkingu na Rozdrożu pod Sulicą. Po krótkim wypoczynku, kierując się żółtym szlakiem jedziemy na Przełęcz Kowarską, z której drogą asfaltową zjeżdżamy w kierunku Kowar i dalej Krzaczyny (dzielnica Kowar). Po przejechaniu przejazdu kolejowego skręcamy w lewo, aby po dojechaniu do znaków zielonych skierować się do Ścięgien. Długość trasy ok. 25 km. Wracamy do Camp66.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie

TRASA 2
==========

Po wyruszeniu z Camp66,  jedziemy drogą asfaltową w kierunku Wilczej Poręby. Po odnalezieniu szlaku zielonego i przejechaniu nim około 200 metrów, wjeżdżamy w las. W dalszym ciągu trzymając się znaków zielonych, udajemy się w kierunku Budnik. Po drodze warto zwrócić uwagę na piękne widoki oferowane przez Kotlinę Jeleniogórską. W Budnikach spotykamy szlak żółty, którym zjeżdżamy w kierunku Kowar – Krzaczyny ( tu 300 m trzeba sprowadzić rower ze względu na trudność trasy). Po dojechaniu do leśniczówki Jedlinki skręcamy w lewo, aby ponownie, jadąc szlakiem zielonym, dojechać do Karpacza – Osiedle Skalne, a następnie wracamy do Camp66. Długość trasy ok. 15 km.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie

TRASA 3
========

Wyjeżdżamy z Camp66 i kierujemy się do centrum Karpacza, skręcamy w ul. Kościelną i dalej w Poznańską. Po dojechaniu do ul. Myśliwskiej (szlak zielony) skręcamy ponownie w lewo. Gdy dojedziemy do skrzyżowania szlaków, wybieramy szlak czerwony, którym jedziemy do Polany Śródleśnej. Tam skręcamy w prawo w kierunku Grabowca (784 m n. p. m.) – wspaniały punkt widokowy na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską). Wracając do Polany, udajemy się w kierunku kaplicy Św. Anny. Za kaplicą jedziemy w kierunku wsi Miłków, którą przecinamy, aby drogą wiodącą wśród pól i łąk dojechać do szosy z Karpacza do Jeleniej Góry. Po przejechaniu mostu na rzece Łomnicy jedziemy asfaltową drogą w stronę Ścięgien do Camp66. Długość trasy ok. 15 km.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie

TRASA 4
=========

Startujemy z Camp66, skręcamy w prawo, jedziemy 500m do głównej drogi, skręcamy w lewo i kierujemy się do Karpacza do DW „Bachus” (stara karczma Sądowa). Tu zjeżdżamy w ulicą Kościelną, Nadrzeczną (obok nowych bloków) do ulicy kolejowej (skręt w lewo). Jedziemy do końca, aby dalej skręcić w prawo. Drogą szutrową jedziemy teraz do wsi Miłków (zbocza góry Strzelec). W Miłkowie, przed stadniną koni i zabytkowym zespołem pałacowym skręcamy w lewo. Wśród pól dojeżdżamy do szosy łączącej wieś Miłków z Sosnówka – jedziemy w kierunku Sosnówki. Po przejechaniu około 300 m docieramy do wsi Głębock, gdzie spotykamy szlak czerwony (skręt w prawo). Szlakiem tym jedziemy do Mysłakowic, po drodze mijając stylowe domy tyrolskie. Po dotarciu do kościoła i pałacu, przejeżdżamy przez zabytkowy park w kierunku dworca PKP Mysłakowicach, skąd udajemy się w kierunku ZPL „Orzeł’” ( jeden z najstarszych zakładów przemysłu lniarskiego). Po minięciu ich, kierujemy się do Ścięgien do Camp66. Długość trasy ok. 22 km.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie

TRASA 5
=========

Wyruszamy z Camp66, skręcamy w prawo, jedziemy 500m do głównej drogi i skręcamy w lewo, kierujemy się w stronę centrum miasta, jedziemy drogą asfaltową w prawo w kierunku Wilczej Poręby, skąd zgodnie ze znakami szlaku żółtego jedziemy do mostu betonowego na Łomniczce. Za strefą wypoczynkową skręcamy w prawo, w drogę nie oznakowaną, którą dojeżdżamy do DW „Irena”, przy którym skręcamy w lewo. Teraz Jadąc leśną ścieżką, dojeżdżamy do skoczni narciarskiej „Orlinek” i hotelu górskiego „Orlinek”. Za hotelem skręcamy w lewo na szlak czerwony, którym jedziemy do schroniska nad Łomniczką. Powrót tą samą trasą do hotelu. Dalej jedziemy w kierunku Karpacza Górnego. Po dojechaniu do głównej szosy, skręcamy w prawo. Jedziemy około 300 m, a następnie skręcamy tym razem w lewo, w ul. Strażacką, którą dojeżdżamy do ul. Myśliwskiej (szlak zielony). Zjeżdżamy do ul. Poznańskiej i dalej ul. Kościelną obok starej Karczmy Sądowej (obecnie DW „Bachus”) zjeżdżamy do Ścięgien do Camp66 . Długość trasy ok. 17 km.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie

TRASA 6
=========

Po wyruszeniu z Camp66, kierujemy się w lewo do centrum Karpacza do DW „Bachus”. Następnie ul. M. Kopernika, przejeżdżamy koło Muzeum Sportu i Turystyki. Następnie skręcamy w prawo w kierunku Wilczej Poręby. Po dotarciu do skrzyżowania szlaku żółtego z zielonym jedziemy dalej tymi kolorami. Osiągamy krawędź lasu (koniec asfaltu) i wyjeżdżamy na leśna drogę, z której skręcamy na szlak zielony. Teraz docierając do kolejnej „krzyżówki” wybieramy szlak czarny i kierujemy się w Dolinę Sowią (jest to najtrudniejszy odcinek naszej wycieczki). Po osiągnięciu wiaty, skręcamy w lewo. Dalsza jazda odbywa się po ścieżce poziomej, która docieramy do szlaku zielonego, którym zjeżdżamy w dół do szlaku czarnego. Mijając Krucze Skały dostajemy się na ulicę Obrońców Pokoju, którą kierujemy się do centrum miasta, a następnie wracamy do Camp66. Długość trasy ok. 10 km.

PORA ROKU: od wiosny do jesieni
DLA DZIECI: odpowiednie