1.CAMP66 – PROJEKT ARADO – CAMP 66

Jest rok 1944. Jesteśmy w Kamiennej Górze (a w zasadzie w Landeshut). We wnętrzu  Góry Parkowej działa hitlerowskie laboratorium.Prowadzi nas agent polskiego wywiadu. Musimy niepostrzeżenie wykraść jak najwięcej informacji na temat tego, nad czym Niemcy pracują.

Nareszcie ktoś pomyślał! Projekt Arado nie jest kolejnym nudnym muzeum. Obiekt jest nowoczesny, a zwiedzanie interaktywne. Pracownicy wcielają się w różne postaci z czasów wojny. Turyści mają do wykonania konkretne zadania. Eksponaty są ciekawe. Serio! Można zobaczyć fragmenty pocisków V1 i V2 oraz Enigmy. Zapamiętanie faktów staje się dużo łatwiejsze.
Adres: ul. Lubawska 1a,  58-400 Kamienna Góra  http://www.kamiennagora.pl/
Pozycja: 50.779828,16.029511

Godziny otwarcia:

   od poniedziałku do piątku 10:00-16:00
   w soboty i niedziele 10:00-17:00
Ceny biletów: 10/15zł
Czas zwiedzania: około 1 godzin

JAK SIĘ DOSTAĆ:
Wyjeżdżamy z naszego kempingu, skręcamy w prawo, jedziemy 500m do głównej drogi, skręcamy w prawo w stronę DW3266, jedziemy przez Kowary, drogą 367 przez Szarocin do Kamiennej Góry.
CZAS: samochodem 35 min (28km)
DLA DZIECI: odpowiednie
PORA ROKU: lato, zima
http://www.rodzinna-turystyka.pl/ciekawe-miejsca/podziemia/budowle/arado-podziemna-fabryka-kamienna-gora.html

——————————————————————————————————-

2.CAMP66 -ZAMEK CZOCHA – PŁAWNA – LUBOMIERZ – SIEDLĘCIN- CAMP 66

Przejazd przez Jelenią Górą, Siedlęcin (~`) do Pilchowic. Spacer po największej na Dolnym Śląsku zaporze wodnej na rzece Bóbr. Przejazd przez Wleń do Pławnej. Zwiedzanie zamku Śląskich Legend oraz Arki Noego – miejsc stworzonych przez artystę malarza Dariusza Milińskiego w oparciu o przekazy ze starych śląskich legend związanych z Duchem Gór. Przejazd do Lubomierza. Spacer po miasteczku znanym z filmu „Sami swoi”. Wizyta w Muzeum Kargula i Pawlaka. Przejazd do zamku Czocha. Zwiedzanie wnętrz oraz dziedzińców zamkowych.

Wieża książęca w Siedlęcinie jest jednym z najważniejszych zabytków średniowiecznych w Polsce. Bez wątpienia jest także największym i najlepiej zachowanym obiektem tego typu w naszym kraju. Zbudowana została w drugiej dekadzie XIV w. z fundacji księcia Henryka I jaworskiego.
——————————————————————-
http://www.villagreta.pl/zamek-czocha/
http://www.zamekslaskichlegend.pl/
http://lubomierzit.pl/
http://wiezasiedlecin.pl/
——————————————————————–
JAK SIĘ DOSTAĆ:
Z kempingu przy ulicy Widokowej,skręcamy w prawo, jedziemy DW 367 w stronę Miłkowa,następnie do Jeleniej Góry.Mijamy Siedlęcin, następnie ul.Sudecką, Leśną i Lwówecką dojeżdżamy do Elekrowni Wodnej Pilchowice http://www.rodzinna-turystyka.pl/ciekawe-miejsca/inne-ciekawe-miejsca/zapora/elektrownia-wodna-pilchowice.html I.
CZAS: 41 min (28,3km)
Trasa: Pilchowice przez Radomice do Pławnej.DW 297
CZAS: 18 min (12km)
Trasa: z Pławnej do Lubomierza.
CZAS: 11 min (7,8km)
Trasa: Lubomierz – Zamek Czocha w Leśnej.
Wjedż z ul.Majowej do Gryfiogórskiej-2 min (500m), jedż DK30 i DW360-21 min (17,8km), skręć w prawo-1 min (140m).
CZAS: 24 min (18,4km)
DLA DZIECI: odpowiednie
PORA ROKU: lato, zima